Nyelvvizsga

Csak felkészítés

Nyelvvizsga kiválasztása

ÁLTALÁNOS és SZAKMAI nyelvvizsgák

Általános nyelvvizsgán hétköznapi témákban mérik a vizsgázó szókincsét. Szakmai nyelvvizsgán pedig egy adott szakterület nyelvismeretéről kell számot adni. Szakmai nyelvvizsgának számít például az üzleti, műszaki, vendéglátós, stb.

EGYNYELVŰ és KÉTNYELVŰ nyelvvizsgák

Mind a hazánkban szervezett egynyelvű, mind a kétnyelvű nyelvvizsgák között számos államilag elismert típus található. Ha a vizsgázó külföldön kívánja értékesíteni az okirattal igazolható nyelvtudását., akkor elegendő az egynyelvű – azaz csak az adott idegen nyelven történő tudásmérés. Amennyiben Magyarországon szeretné hasznosítani megszerzett nyelvismeretét, akkor választhat az egynyelvű és kétnyelvű (közvetítő készséget is mérő, tehát fordítási feladatot is tartalmazó) változat között. Előtte célszerű tájékozódni a felsőoktatási intézménynél vagy munkahelyen az ezzel kapcsolatos elvárásokról. A nyelvvizsga-bizonyítványokat felhasználó szervezetek egy 2008-ban elfogadott kormányrendelet értelmében komplex vizsgával egyenértékűként kezelik a külön benyújtott szóbeli és írásbeli bizonyítványokat, sőt a különböző vizsga típusokban szerzett fél vizsgák párosítva komplex vizsgával egyenértékűek.

NYELVVIZSGADÍJ VISSZATÉRÍTÉS

2018. január 1-jétől lehetőség van a sikeres nyelvvizsga díjához támogatás igénylésére. A támogatás megállapításának alapvető feltétele, hogy 2018. január 1-jét követően történjen. További feltételek itt.

Próbanyelvvizsga

PRÓBANYELVVIZSGA ÁRAK:

ÍRÁSBELI próbavizsga: 6000 Ft
SZÓBELI EGYÉNI próbavizsga: 5000 Ft
SZÓBELI próbavizsga PÁRBAN: 4500 Ft / fő
ÍRÁSBELI + SZÓBELI próbavizsga: 9500 Ft
Csoportos kedvezmény miatt érdeklődjön elérhetőségeinken.

Az államilag elismert nyelvvizsgáztatással kapcsolatos JOGSZABÁLYOK, DOKUMENTUMOK

Az idegennyelvtudást igazoló államilag elismert nyelvvizsgáztatás rendjéről és a nyelvvizsga-bizonyítványokról szóló 71/1998. (IV.8.) kormányrendelet

Az államilag elismert nyelvvizsga egységes követelményrendszeréről és annak felülvizsgálatáról, az akkreditációs eljárásról, valamint a nyelvvizsga díjairól szóló 30/1999. (VII.21.) OM rendelet

A külföldön kiállított, idegennyelvtudást igazoló nyelvvizsga-bizonyítványok Magyarországon történő honosításáról szóló 26/2000. (VIII.31.) OM rendelet