Nyelvvizsga - Cambridge

A Cambridge Mainstream vizsgák (PET, FCE, CAE, CPE) akkreditáltak Magyarországon, így felvételinél, diplománál és munkavállalásnál is felhasználhatóak.

A Cambridge nyelvvizsgák fajtái:

Akkreditált általános nyelvvizsgák:

KET (Key English Test),
PET (Preliminary English Test) (B1), - alapfok
FCE (First Certificate English) (B2), - középfok
CAE (Cambridge Advanced English) (C1), - felsőfok
CPE (Cambridge Proficiency English) (C2) – erős felsőfok
üzleti nyelvvizsga: BEC 1 (B1), BEC 2 (B2), BEC 3 (C1)

Angol gyermek nyelvvizsga: YLE Starters (A1), Movers (A1), Flyers (A2)

ILEC jogi nyelvvizsga: KER B2 és C1szinteken

IELTS vizsga: KER B1, B2 és C1 szinteken

Többlépcsős CESOL bizonyítványok

2011-től egy Cambridge ESOL vizsgával több KER szintet is el lehet érni. Ha egy vizsgázó jobb eredményt ér el annál, mint amilyen szintre jelentkezett, egy szinttel magasabb minősítést kaphat ugyanazért a vizsgadíjért. Például ha valaki középfokú nyelvvizsgára jelentkezik (FCE) kaphat C1-es felsőfokú nyelvvizsga minősítést kiemelkedő eredmény esetén. Ha egy vizsgázó csak néhány ponttal ér el gyengébb eredményt annál, mint amilyen szintre jelentkezett, akkor még kaphat egy szinttel alacsonyabb minősítést. Például ha valaki felsőfokú angol nyelvvizsgára jelentkezik (CAE), de nem éri el, még kaphat B2-es középfokú angol nyelvvizsga minősítést.

E VÁLTOZÁSOK A MAGYAR ÁLLAMILAG ELISMERT BIZONYÍTVÁNYOKAT NEM ÉRINTIK!

Ez azt jelenti, hogy akkreditált Cambridge nyelvvizsga bizonyítványt a vizsgázó csak arról a szintről kaphat, amely szintre jelentkezett!

Az OM előírása értelmében a nyelvvizsga akkor sikeres, ha a vizsgázó minden készségből egyenként minimum 40%-ot, a teljes vizsgán (minden készséget összevetve) minimum 60%-ot teljesít.

További információk Vizsgajelentkezés